#ceskyholkynacestach

Cestovat může každý!
Hodnocení airolinek, aneb s kým se létá nejlépe?

Hodnocení airolinek, aneb s kým se létá nejlépe?

Jelikož už toho máme docela dost nalítáno, tak jsme se rozhodly pro vás udělat přehled airolinek podle našich zkušeností. Zjistily jsme totiž, že ne  vždy je cena přímo úměrná s kvalitou služeb a ochotou personálu. 

Berte prosím na vědomí, že zkušenosti různých cestovatelů se stejnou airolinkou se mohou lišit a budeme velmi rády, když nám do komentáře napíšete svoje zkušenosti a zážitky. My u airolinek hodnotíme zejména pohodlí v letadle, ochotu personálu a jídlo.

Pokud byste se chtěli podívat na objektivní profi hodnocení airolinek za rok 2018, podívejte se sem -> https://www.worldairlineawards.com/worlds-top-100-airlines-2018/?fbclid=IwAR2FlM8–kdPVXt9rR_F_yqcXmWctpFm7E_K97PWfkXDAffcWxx2qEGKJFw

PS: Asi se budete divit, že nám tu chybí Emirates, ale na to se teprve chystáme, tak potom doplníme jak se nám s nimi letělo.

  1. Turkish airlines

Zatím absolutní TOP. Na dlouhé trase do San Francisca nám tato airolinka poskytla výborný servis, skvělé jídlo a dokonce i nocleh v 5* hotelu zdarma. Ano čtete správně, tato airolinka vám při dlouhém přestupu v Instanbulu dá hotel zdarma (i se snídaní) pokud máte přestup přes noc, pokud máte přestup přes den, tak vám naopak nabídnou prohlídku města, což taky určitě bude stát za to. Je pravda, že hodně lidí říká, že se poslední dobou zkazili, ale to musíme vyzkoušet sami. My si pořád pamatujeme na mokré ručníčky na ruce a turecké želé jako zákusek. Personál byl opravdu příjemný a letadlo bylo hodně prostorné. Zkrátka nemáme co vytknout :). V letošním roce se tato airolinka umístila na 18. místě ze 100 nejlepších, to není úplně špatný výsledek.

Výsledek obrázku pro turkish airlines food
Jídlo s Turkish airlines

2. British airways

Za nás velmi dobrý servis u této airolinky. Vždy jsme tedy zatím letěly jen na kombinovaných letech, takže jen část z dlouhého letu, ale i tak jsme dostaly pití a i nějaký drobný snack. Zanedlouho nás čeká dlouhý let s touto společností do Číny, tak už se těšíme. British airways letos podle oficiálního žebříčku patří 31. místo. Doporučujeme :).

Výsledek obrázku pro british airways
British Airways

3. Alitalia

Tato airolinka se tváří jako nízkonákladovka, ale služby byly opravdu dobré. Na relativně krátkém letu z Říma do Athén jsme dostaly dokonce i bagetu, která byla mimochodem moc dobrá, a taky pití. Nebýt rozkřičených francouzských teenagerů všude kolem, bychom si ten let dokonce i užily. V žebříčku Skytrax tato společnost vybojovala slušné 75. místo. my byly spokojeny.

Výsledek obrázku pro alitalia snack
Svačina s Alitalia

4. Travel Service

Trochu překvapivě hodnotíme služby české airolinky Travel Service docela vysoko. Letěly jsme s nimi do španělské Malagy a byly jsme spokojeni. Dostaly jsme dobré těstoviny se smetanovou omáčkou a to my máme rády. Za nás tedy palec nahoru. 

Výsledek obrázku pro travel service
Travel Service

5. Vueling

Španělská nízkonákladová společnost Vueling nás moc mile překvapila. Na krátké lety ideální, letěly jsme s ním vnitrostátní let ve Španělsku (ze Seville do Barcelony) a nebylo co vytknout. Žádné zpoždění, příjemný personál a i docela pohodlí. 

Výsledek obrázku pro vueling
Vueling

6. Iberia

Další španělská společnost, se kterou jsme letěly, jak jinak než, zase do Španělska. Trochu nás osobně zklamalo to, že nám chtěli na poslední chvíli vzít příruční zavazadla do podpalubí, ačkoliv jsme měli v Madridu relativně krátký přestup. Ale jinak bylo vše v pořádku. V oficiálním žebříčku se tato airolinka letos umístila na pěkném 41. místě. Když tedy poletíte s Iberií, určitě neprohloupíte ;-).

Výsledek obrázku pro iberia
Iberia

7. American airlines

Už se pomalu uchylujeme k těm horším airolinkám. S American Airlines jsme letěly dálkový let do Ameriky a bylo to dost špatné. Letadlo nebylo ani zdaleka tak prostorné a vybavené jako u Turkish Airlines. Na to, jak dlouhý to byl let, tak nám daly celkem málo jídla a ani obsluha se nám nezdála nic moc. Tuto aitolinku tedy řadíme k těm, se kterými už, pokud možno, nepoletíme. 😀

Výsledek obrázku pro american airlines food
Jídlo s American Airlines

8. Ryanair

Nízkonákladovky máme rády, na krátké lety nepotřebujeme jídlo a pití máme vlastní. Ryanair má navíc často akce na super levné letenky. Letěly jsme s ním například do Edinburghu a zpět za 700Kč, no nekupte to. Mívá sice zpoždění a během letu se vám stewardi snaží nacpat spousta věcí navíc za peníze, ale i tak se nám pořád vyplatí sáhnout po nějakých akčních letenkách od nich. 

Výsledek obrázku pro ryanair
Ryanair

9. Wizzair

Hodně podobný případ jako Ryanair. Akční letenky jsou super, nicméně nové přepravní podmínky, hlavně u zavazadel, které obě společnosti letos v létě zavedly, se nám moc nepáčí. Více o nových podmínkách si můžete přečíst například zde -> https://www.cestolet.cz/clanek/letani-s-nizkonakladovkami/?fbclid=IwAR2r90Gg-TM4XXyqlc6V2rsS7M98ZOXotR26YW1_yr1mt_sR-ron7RtUIa4

Wizzair

10. Qatar airways

Podle oficiálních žebříčků je to nejlepší airolinka roku 2017, letos se umístila na 2. místě (hned za Singapore airlines). No chtěly jsme si dopřát trochu luxusu a letenky do Japonska jsme si tedy koupily u této společnosti. Nejen, že servis nám nepřišel o nic lepší než u Turkish Airlines, ale navíc jsme na letišti v Dauhá měly problémy, při jejichž řešení nám tamní personál nebyl vůbec nápomocný. Zkrátka za hodně peněz málo muziky. Takže i tuto airolinku řadíme mezi ty „nikdy více“.

Výsledek obrázku pro qatar airways food
Jídlo s Qatar Airways

U nás prostě pořád bodují „turci“, máte i vy nějakou oblíbenou airolinku? napiště nám. 

Vaše Věra a Blanka <3

0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.