#ceskyholkynacestach

Cestovat může každý!
Jak na levné letenky

Jak na levné letenky

Ano to je přesně ta věc, která všechny zajímá. Kdy, kde a jak koupit super levné letenky. My jsme zatím ulovily například Miláno tam a zpět za cca 500Kč nebo zpáteční Edinburgh kolem 700Kč. Napíšeme vám tu pár tipů jak na to:

  1. Sledujte FB

My nejčastěji lovíme přes FB. Snad každý několikrát denně koukne co je na FB nového, když si nastavíte sledování určitých „chytrých“ stránek, tak vám hned na titulní straně naskočí akce na letenky. Jasně, někdy už je holt pozdě, ale často když si akce všimneme, tak jsou letenky pořád za super ceny, stačí se jen rychle domluvit s parťákem a KUPOVAT!. 

Mezi tyto „chytré“ stránky patří například:

Zaletsi.cz – https://www.facebook.com/zaletsicz/

Ukázka akce u Zaltesi.cz

Honzovy letenky – https://www.facebook.com/honzovyletenky/

Ukázka akce od Honzovy letenky

Cestujlevne.com – https://www.facebook.com/cestujlevnecom/

Ukázka akce u Cestujlevne.com

Letenky za babku – https://www.facebook.com/letenkyzababku/

Ukázka akce s Letenky za babku

Pokud nejste na fb, tak všechny tyto stránky mají také svůj web.

2. Appka od Zaleťsi

Do chytrého telefonu si můžete stáhnout také aplikaci od Zaleťsi.cz, která vás při nové akci na letenky vždy upozorní notifikací. Máte tak rychle zprávu ve svém mobilu a můžete rovnou kupovat. My ji máme a je to super!

Takto vypadá appka od Zaleťsi.cz

3. Vyhledávače letenek

Když letíme na dlouhou cestu někam hodně daleko (Work&Travel…), tak kupujeme letenky přes některý z vyhledávačů letenek. U těchto dlouchých cest totiž máme přibližné datum, kterého se musíme držet. Akční letenky výše jsou vhodné spíše na kratší cesty (víkend, 1-2 týdny). Naposled jsme teď kupovaly letenky na Taiwan na 3 měsíce a našly jsme je za slušných cca 13 500 Kč. 

Momondo.com

Dle našich zkušeností má momondo.com ve většině případech nejlevnější letenky, ale samozřejmě to není vždy pravidlem. Vyhledávač je intuitivní a nabízí i možnost letět Kamkoliv, což je super!! Oceňujeme taky možnost výběru blízká letiště, což se dost často hodí, jelikož letenky z Vídně nebo Berlína bývají často o hodně levnější než z Prahy.

www.momondo.com

Letuska.cz

Česká stránka Letuska.cz je skvělá volba pro ty, kteří se necítí úplně komfortně s angličtinou a obávají se, že při nákupu letenky udělají nějakou chybu. Vyhledávání také funguje moc dobře a stejně jako u momondo.cz si zde můžete při vyhledávání přidat okolní letiště. Doporučujeme!

www.letuska.cz

Pelikan.cz

Další z českých vyhledávačů, se kterým jsme velmi spokojeni. Právě naši letenku na Taiwan jsme koupili přes tuto stránku. Navíc na této stránce najdete zrovna tak sekci akční letenky a nebo Dovolené, kde už máte rovnou dopravu i s ubytováním, a myslíme, že ceny jsou tu více než příjemné.

www.pelikan.cz

Azair.com

Tento vyhledávač je velmi často zmiňovaný jako jeden z nejlepších. Nám přijde vyhledávací rozhraní trochu kostrbaté. Navíc při kombinovaných letech si musíte jednotlivé letenky koupit zvlášť u různých leteckých společností. Toto nám přijde dost nevýhodné (zejména při zpoždění jednoho letu a nestihnutí navazujícího letu). Na druhou stranu velmi oceňujeme vyhledávání letenek, které umožňuje i hledání letů s dlouhými přestupy (při přestupu stihnete tak projít navíc ještě další město na vaší trase).

www.azair.com

Skyscanner.com

Jako poslední vám zde uvedeme skyscanner.com. Tento vyhledávač je dosti podobný jako momondo.com, dokonce umí i vyhledávat tzv. multi letenku mezi více místy naráz, stejně jako momondo.cz. Myslíme že tento vyhledávač je také velmi dobrá alternativa.

www.skyscanner.com

Takže tolik k hlavním stránkám kde vyhledávat levné letenky. Pokud plánujete výlet třeba jen na prodloužený víkend, tak ještě doporučujeme hledat přímo na stránkách evropských nízkonákladových airolinek, jako jsou www.wizzair.com a www.ryanair.com.

Plánujete zrovna cestu a hledáte co nejlevnější letenku? Napište nám a my vám rádi poradíme.

Věra a Blanka <3

0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.