#ceskyholkynacestach

Cestovat může každý!

Ubytování

Jeden z klíčových problémů při lowcost cestování je kde hledat levné ubytování. V tomto článku vám dáme pár tipů na webové stránky a aplikace s levným ubytováním po celém světě. Vycházíme hlavně z vlastních zkušeností, pokud někdo používáte ještě jiný způsob, budeme moc rády když nám do komentářů dáte tip.

Couchsurfing

Tahle aplikace je známá hlavně mezi mladými lidmi. Je to způsob jak bydlet levně (zadarmo) a poznat místní lidi, takže samozřejmě nemůžete čekat žádný velký komfort (ale lidi co cestují lowcost si většinou na komfort moc nepotrpí). Jedná se tedy o aplikaci přes kterou hledáte lidi, kteří bydlí v destinaci, kterou plánujete a nabízí ubytování. Toto ubytování je většinou zdarma, já však vždycky vozím alespoň jako pozornost nějakou českou dobrotu nebo pivo. 

Naše zkušenosti:

  • Moje historicky první ubytování přes Couchsurfing bylo v Římě, jela jsem tam úplně sama, a tak jsem si říkala, že je to vlastně docela dobrý nápad poznat tímto způsobem i místní lidi. Moc lidí mi neodpovědělo nebo většinou napsali že nemají zrovna čas, tak jsem byla ráda, že nakonec jeden mladý ital souhlasil a ubytoval mě. Ubytování bylo hezké, nicméně pro samotnou holku to nebylo úplně „to pravý  ořechový“. Holt italové jsou milovníci a blondýny jsou tam in 😀
  • Naopak úplně skvělou zkušenost mám z Bratislavy, kde jsme bydleli u jedné místní slečny. Byla hrozně milá a dokonce nás vyzvedla na letišti. Vzala nás na večeři do super restaurace a ukázala nám všechny must see místa v Bratislavě. No a dodnes jsme v kontaktu a občas si napíšeme. Btw nikdy jsem si nemyslela, že je Bratislava tak pěkný a příjemný místo. Fakt super!!! 
Bratislava

Podtrženo sečteno, couchsurfing je určitě dobrá appka a určitě přes ní ještě někam pojedu. Nicméně chce to shánět ubytko dost dopředu a příliš se na to nespoléhat, lidi tam moc neodpovídají a taky když tam budete noví a nemáte ještě žádné komentáře, tak o to to bude složitější.

AirBnb

Další aplikace, která je čím dál tím více oblíbená. Tady pro změnu nabízejí lidé ubytování ve svých domácnostech nebo bytech co vlastní za peníze. Ačkoliv zkušenosti mám víceméně samé pozitivní, tak mnohdy vyjde i hotel levněji. Na to dejte pozor!

Webové rozhraní Airbnb

Naše zkušenosti:

  • Atény-tady jsme s kamarády bydleli v baráčku nebo přízemním bytě (nevím jak to napsat) :D. Komunikace s hostitelem byla v pořádku, cena vyšla zdaleka nejlíp v okolí (tady asi proto že nás bylo 5 v ubytování pro 4 :D). Hostitel nebyl přítomen v bytě. Za mě úplně v pořádku.
  • New York-ubytování v NY je pekelně drahý. Našli jsme si teda s kamarády byt, jestli se tomu dá tak říkat, za který jsme tužím platili každej asi 22$ na noc. Ten byt měl asi tak 2×2 metry 😀 a kolem běhaly krysy. Nicméně do Central Parku to nebylo daleko, takže OK. Konec konců do NY nejdete vysedávat na ubytku, takže se to dá zvládnout ;-).

Celkově vzato, vždycky když hledám ubytování, tak porovnávám Booking.com a AirBnb, takže tuhle stránku doporučuju. Pozor dejte u AirBnb ale ještě na poplatky za úklid. Někdy bývaj dost vysoký a ne vždycky si jich člověk všimne.

POZOR!!! Pokud ještě nemáte účet na Airbnb, tak když se zaregistrujete tady přes tento odkaz (https://www.airbnb.cz/c/blankab29?currency=CZK), tak automaticky dostanete kredit na svoje první ubytování, a to ve výši 725Kč, to je dobrý ne? 

Booking.com

Hádám, že na tento vyhledávač jste všichni čekali kdy se tu objeví. Ano pro je tohle jasná první volba. Na Bookingu se dají najít ubytka za opravdu hodně slušné ceny. Zároveň si tu ale přijdou na své i lidi co mají rádi větší komfort.

Naše zkušenosti:

  • Zkušeností máme opravdu spousta, některé lepší, některé horší. Ubytování jsou ale většinou dobře popsaná a pokud vybíráte i podle recenzí, tak určitě neprohloupíte. My jsme si jednou nepřečetli dobře popisek a nechtěně jsme bydleli jsme v hodinovém hotelu. Zajímavej zážitek :D.
  • My rádi bydlíme i například v hostelech. Jednou jsme si vybrali v Maďarsku hostel, který měl hodnocení přes 8, což je hodně slušné. Nicméně to byl totální horor. Ubytování nejen že nebylo hezké a čisté, ale ostatní ubytovaní navíc celou noc dělali neskutečný hluk. Inu někdy se taky stane, že ubytování ve výsledku neodpovídá popisu.

Celkově vzato si vždy vybíráme hlavně podle lokality, protože transport po městě může být dost komplikovaný. Velkou roli tu hraje cena samozřejmě. Asi bych se raději vyhnula ubytování co má hodnocení 6 a méně.

Pokud chcete slevu na Booking, tak tady přes tento odkaz dostanete 10% zpátky: 
https://www.booking.com/s/57_6/097a0d2b

0