#ceskyholkynacestach

Cestovat může každý!
3 tajná super místa, která jsme objevili na cestě po Japonsku

3 tajná super místa, která jsme objevili na cestě po Japonsku

V Japonsku jsme strávili 21 dní a projeli jsme toho opravdu hodně. Jelikož jsme byli v Japonsku úplně poprvé, tak jsme v první řadě chtěli navštívit ty tzv. must see místa, nejkrásnější hrady (článek „Nejkrásnější hrady v Japonsku“), svatyně a přírodní zajímavosti. Dnes vám ale napíšeme o super místech, která v průvodcích nenajdete.

3. Kopec Matsumoto

Matsumoto je známé krásným černým hradem a možná jste také slyšeli o nedaleké wasabi farmě. My jsme měli na Matsumoto jeden celý den, krásně jsme to stihli a zbylo nám ještě dost času, tak jsme se rozhodli jít do Matsumoto City Alps park. Zdánlivě to nevypadá nic moc, ale při západu slunce tam byla skvělá atmosféra a máme z toho skvělý zážitek. Krásně rozkvetlé sakury všude kam se podíváte a výhled na celé město a Japonské alpy.

A bench overlooking a body of water

Description automatically generated

Nám se tam dokonce tak líbilo a výhled nás natolik uchvátil, že jsme zapomněli na vlak. Poslední spoj do Nagana nám jel asi v 19 hodin a my pak měli 45 minut na to se dostat k vlaku, měli jsme rezervu asi 2 minuty :D. Tak na to si dejte pozor, nebo si zamluvte ubytování někde poblíž.

2. Přírodní bambusový les, Fukuoka

Úplně náhodou jsme také narazili na toto místo. Byli jsme v Hiroshimě a rozhodovali se kam pojedeme další den kdy mělo silně pršet. Musím říct, že jsme se rozhodli skvěle. Jeli jsme shinkansenem do hlavního města ostrova Kyushu, Fukuoka. Poblíž tohoto města jsme měli vyhlídnutou obrovskou sochu buddhy (Nanzo-in), která je sice dost známá, nicméně za deště tam vůbec nikdo nebyl. Zastávka u sochy nebyla na dlouho, a tak jsme se rozhodli prozkoumat trochu okolí.

A person standing next to a tree in a forest

Description automatically generated

Šli jsme kousek do přírody a zašli jsme do přírodního bambusového lesa. Předtím jsme byli v bambusovém lese v Kyotu, který je hodně známý, a taky plný turistů. Z toho jsme byli dost zklamaní, ale tady jsme viděli bambusy v přirozeném prostředí džungle. Mohli jsme si na ně sáhnout a ani ten déšť nám nevadil. Pro lidi, kteří nemají rádi davy turistů tak jako my, je tohle ideální alternativa.

A person standing next to a tree

Description automatically generated
  1. Budhové v lese, Hiroshima

Nejlepší „tajné místo“ jsme objevili v Hiroshimě. Toto kouzelné místo se nachází na kopci Mitakiyama, pod kopcem je hřbitov, ale když půjdete na kopec a k chrámu Mitakidera Mahoto, tak budete procházet přírodním lesem, kde jsou snad tisíce různých sošek budhů. Byli jsme z toho strašně mile překvapeni, byli jsme tam skoro úplně sami, a tak jsme mohli v klidu obdivovat. Šli jsme tam také až na večer, takže jsme potkali i mnicha, který obcházel svatyně a uklízel.

Symbol of buddhism, small statuette in a forest in Hiroshima in Japan

Byly tu různé sošky z různých materiálů s velkou variací vzezření budhy Jizo (ochránce žen, dětí a cestujících). Budhové byli rozptýlení po celých stráních, a dokonce byli i vytesaní ve skále nebo namalovaní na kamenech. Nikdy jsem ještě něco takového neviděla. Tato oblast má tolik co nabídnout, takže nevíte, kam se podívat dříve. Kromě chrámu má tato oblast malou japonskou zahradu, několik vodopádů a krásnou krajinu. Hlavní chrám je v nejvzdálenějším bodě cesty na horu.

A picture containing grass, standing, many, large

Description automatically generated

Bonus: Kanál Kurashiki

Kurashiki je malé městečko poblíž větší Okayamy, kde jsme měli na jednu noc zamluvené ubytování. Sice to není žádné tajné místo, ale v mnohých průvodcích ho také nenajdete. Protože v Okayamě nás kromě místního hradu nic nezaujalo, vydali jsme se prozkoumat centrum Kurashiki a byli jsme velmmi překvapení. V centru městečka je pozoruhodný vodní kanál, kde na lodičkách vozí místní turisty. Celá oblast je kouzelná a malebná. Kolem kanálu jsou také historické domy, které můžete také vidět v Kyotu ve čtvrti Gion. Kdybychom měli ještě více času a nepospíchali dál po naší trase, určitě bychom si tam dopřáli alespoň celé odpoledne.

Japanese people on the small boat on the river in Kurashiki in Japan

TIP: Pokud se vám líbí starobylá vesnička Shirakawago, ale je pro vás prostě moc z ruky, stejně tak jako pro nás, tak můžete jako alternativu zvolit městečko Takayama a tamní „skanzen“ Hida no Sato, kam se pohodlně dostanete s JR passem. Můžete vstoupit do mnoha domů z dávných dob a obdivovat trámy a stavební techniky. Nám se tam moc líbilo, ale i tak doufáme, že se do Shirakawago třeba někdy podíváme :).

A house with trees in the background

Description automatically generated

Tak doufám, že jsem vás na Japonsko trochu navnadila.

Máme tu i další články o Japonsku:

Japonská kuchyně

3 týdny cesta po Japonsku

Tokyo

Kyoto

Nebo se podívejte na náš článek u kamarádů Zapakuj.cz

Cestování zdar

Blanka <3

0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.