#ceskyholkynacestach

Cestovat může každý!
5 super míst na Taiwanu, o kterých jen tak někdo neví

5 super míst na Taiwanu, o kterých jen tak někdo neví

Na Taiwanu jsem žila 3 měsíce, byla jsem tam na studijní stáži v rámci mého doktorského studia. Bydlela jsem ve druhém největším městě Taiwanu, Taichung. Může se zdát, že tam nic zajímavýho není, ale po týdnech zkoumání jsem v okolí pár míst přece jen objevila. Nejznámější místa na Taiwanu, která jsou cílem většiny turistů jsou většinou v okolí Taipei, Kaoh-siungu, Tainanu, a hlavně také Taroko National park. Jestli pojedete na Taiwan, tak tyto místa zcela určitě neminete, protože je najdete snad ve všech průvodcích jako tzw. Must see. Já tady pro vás mám tipy na pár míst, které byly super a přesto se tam člověk nemusel mačkat s miliardou fotekchtivých turistů

5. Guguan wenquan

Malé městečko v horách, které nabízí spíše odpočinek v horkých pramenech, než nějaké aktivní radovánky či kulturní zajímavosti. Potkáte tu spíše jen místní, kteří odpočívají v bazénkách s horkou vodou. Zadarmo jsou zde malé bazénky, kde jsou rybičky co vám okoušou starou kůži z nohou. Pro mě to byla první zkušenost s těmito rybičkami a bylo to úplně super 😊. Pěkná je také procházka kolem řeky, kde přejdete i pár lanových mostů…doporučujeme. Po procházce si za cca 350 TWD zaplaťte vstup do lázní, kde se v plavkách můžete uvelebit do vody vedle místních a také jsou tam „nahaté“ zóny oddělené zvlášť pro muže a ženy, moc se nám tam líbilo. Na cestě na autobus zpět do Taichungu jsme si ze stromu utrhli papáju, což je pro nás evropany taky zážitek. Taky jsme tu měli to nejlepší jídlo na Taiwanu, byly to rýžové nudle s vepřovým mletým masem, vařeným vejcem a vývarem…vůbec nevím jak se to jmenovalo, nikdo nám tam totiž nerozuměl, jak tam nejsou zvyklí na turisty, prostě jsme si objednali tak, že jsme ukázali na někoho kdo už nějaký jídlo v tom bistru na stole měl :D. A právě to na cestování milujem :D.

4. Chilaibi

Tohle místo je od Taichungu vzdálené, ale za to je blízko k národnímu parku Taroko, kam stejně při své návštěvě Taiwanu pojedete. Je tu pěkný maják a super pláž, takže když bude počasí, tak se můžete i vykoupat. Když jsme tam byli my (2.1.2019), tak byla zrovna docela zima a strašně velký vlny. Kolem pobřeží je i stezka, kterou můžete projít.

3. Rainbow village

Barevná vesnička na kraji města Taichung, můžete sem pohodlně dojet autobusem z centra. Je to sice jen pár domečků, ale jsou krásné a fotogenické. Ani sem moc turistů nejezdí, takže je to ideální místo na krátký výlet.  K vzniku této vesničky se váže zajímavý příběh. Kdysi to bývávala obyčejná vesnička a jeden válečný veterán si zde koupil dům. V roce 2010 se dozvěděl, že vláda plánuje tuto vesničku zdemolovat kvůli nové výstavbě, a tak začal proti ztrátě svého domova bojovat tím, že začal malovat po svém i okolních domech ve vesnici. Světe div se, zabralo to a „Duhová vesnička“ dnes patří k tomu nejzajímavějšímu v okolí Taichungu.

2. Gaomei wetlands

Jak název napovídá, jedná se o jakési mokřady také nedaleko Taichungu. Večer při odlivu zde klesne voda natolik, že tam, kde je normálně hladina moře, se v tu dobu můžete procházet suchou nohou. Je to super zážitek, navíc při západu Slunce. Vede sem dlouhá lávka, kde většinou posedávají místní. Zajímavé také je, že na břehu je chráněné území, kde jsou tisíce, nebo dokonce miliony malých krabíků, kteří zde pobíhají a schovávají se do vyhloubených děr…zajímavá podívaná. Pro mě byla procházka po mořském dni super zážitek.

  1. Sanxiantai

Tohle je úplně nejkrásnější místo, na kterém jsme na Taiwanu byli. Je to poměrně nenápadné místečko na mapě, a tak se tam moc lidí nevydá…je to taky všude docela dost daleko…nám se ale tenhle delší výlet určitě vyplatil. Je to malý ostrov s jeskyněmi a trailem na vrcholek skály s úžasným výhledem. Je tu nádherná flora a fauna, dají se tu pozorovat různé druhy ptáků a rybáři sem chodí lovit ryby a kraby. Přístup je úplně zadarmo, to je na to taky skvělý. Doporučujeme výstup na skálu, kde vede stezka a na vrcholu je maják. Když už tu budete, tak taky projděte místní jeskyně, ale pozor jsou tam hadi!

Tak tohle jsou za nás ty nejzajímavější neznámý místa na Taiwanu, kam se vyplatí zajet. Kdyby Vás zajímalo o Taiwanu cokoliv, napište nám do komentáře 😊

Cestování zdar

Blanka <3

0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.