#ceskyholkynacestach

Cestovat může každý!
Edinburgh jak ho vidí Blanka

Edinburgh jak ho vidí Blanka

Po kratší cestovní odmlce a Vánočních prázdninách jsme se konečně vydaly na další výlet za hranice. Těšila jsem se strašně moc, a tím více, když jsme sehnaly ubytování za 1 libru na noc v hostelu, protože to měla být naše první zkušenost se spaním s cizíma 10 lidma v jednom pokoji . Klasicky jsme neměly moc naplánováno přesně kam kdy půjdem, a to mě právě baví. V pátek ráno jsme začínaly na Edinburgh castle, vyšlo nám krásné počasí a výhled na špičky zasněžených hor v dálce nás skutečně okouzlil. Pro mě osobně však bylo gros prvního dne kopec Calton hill, kde máte celý Edinburgh jako na dlani. Byla sice trochu zima a dost foukalo, ale i tak ten pohled stál za to.

Výhled na město z Calton hill
Velkým překvapením pro mě bylo výborné jídlo, což jsem po různých negativních předzvěstech od kamarádů opravdu nečekala. Daly jsme si nejen výbornou anglickou snídani, ale i typické fish and chips anebo haggis, který je skotským národním jídlem. Haggis jako směs ovčích vnitřností sice nezní moc vábně, ale zapečenou variantu s bramborovou jsme si nemohly nechat ujít.

Zapečený haggis
Dalším velkým zážitkem pro mě bylo samozřejmě moře. Já jakožto velká milovnice moře jsem byla úplně nadšená, že i v zimě, v lednu, budu u moře. Cesta k němu byla sice trochu kostrbatá, ale stálo to určitě za to. Zajímavé bylo, že jsme na pláž došly zrovna když byl odliv a pak když jsme odcházely, tak byla hladina vody asi tak o 5 metrů vyšší.

Naše stíny na pláži
Nakonec musím taky vypíchnout výborné pivo a hlavně whisky, to bych jinak ani nebyla já. Whisky jsme si daly v typickém skotském baru s okouzlující atmosférou. Na výběr bylo více jak 300 druhů whisky. Pro mě je vždycky důležité ochutnat místní tradiční jídlo a pití a ve Skotsku jsem byla víc jak spokojená.

Skotská whisky
0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.