#ceskyholkynacestach

Cestovat může každý!
Nejkrásnější hrady v Japonsku

Nejkrásnější hrady v Japonsku

Líbí se vám japonská architektura? Japonsko má své kouzlo a ikonické obrovské a krásně zdobené hrady k němu určitě beze sporu patří. Dnes bych vám chtěla ukázat ty nejkrásnější hrady v Japonsku, které jsme navštívili během naší třítýdenní cestě po ostrově Honshu a Kyushu.

Japanese castle and red bridge in Matsumoto

5. Hiroshima castle

Ikdyž hrad v Hiroshimě zrovna není z největších, určitě stojí za to se tam podívat. Původní hrad zde byl postaven roku 1590, avšak po svržení atomové bomby na konci 2. světové války byl zničen a musel tak být vystaven znovu, a to v roce 1958. Hrad se nachází v centru města poblíž řeky Hongawa a tyčí se do výšky 26,6 metrů. Kolem hradu je také menší park, kde si můžete užít příjemnou krátkou procházku, zejména v období jarního květu sakur.

Uvnitř 5ti podlaží v hradu je zajímavé muzeum se starými brněními a katanami bojovníků, a také historické záběry a vývoj hradu. Z venku hrad působí sice skromnějším dojmem, ale uvnitř je mnohem zajímavější než ostatní hrady, které jsme navštívili. Hrad také stoji trochu v pozadí za hlavními památkami města Hiroshima, jako je například Genbaku Dome (jediný dochovalý dům po atomovém útoku, který mimochodem navrhoval český architekt).

4. Okayama castle

O něco větší a honosnější je hrad v malém městě Okayama, které se nachází po cestě shinkansenem mezi městy Hiroshima a Himeji. Hrad Okayama je také známý jako Havraní hrad, protože je jedním ze dvou hradů v celém Japonsku, který je natřený na černo. Bohužel i zde byl původní hrad na tomto místě zničen a obnoven až roku 1966. Poblíž hradu se nacházejí zahrady Korakuen. Tento velkolepý hrad stojí u břehu řeky Asahi a i z dáli je na něj hezký pohled s kombinaci s okolním lesíkem a právě touto řekou.

Beautiful Okayama castle surrounded by green trees and cherry blossoms in Japan

TIP: Poblíž města Okayama je malé městečko Kurashiki, kde je krásná promenáda kolem řeky, kde jezdí loďky a panuje tam super uvolněná atmosféra.

Stately large Okayama castle on the bank river in Japan

3. Himeji castle

V mnohých zdrojích se dočtete, že právě hrad Himeji je ten nejkrásnější v celém Japonsku. My ho však řadíme až na třetí místo. Z venku hrad vypadá opravdu krásně a jeho bílá barva září do dálky, avšak za dost předražené vstupné jsme byli velmi překvapeni, že uvnitř hradu není vůbec nic. Žádná výstava ani původní nábytek, navíc je tam tolik turistů, že jdete prakticky v hadu lidí až na vrchol hradu a zase zpět. Moc velký dojem na nás prohlídka tedy neudělala.

Majestic white castle in traditional japanese style filmed in many Hollywood movies placed in Himeji in Japan

Navzdory tomu je tento hrad jednou z nejstarších dochovalých staveb středověku v celém Japonsku. Tento hrad je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, a také společně s hrady Macumoto a Kumamoto tvoří tak zvané „Tři slavné hrady“. Že je vám tento hrad povědomý? Bodeť by ne, mohli jste ho vidět hned v několika slavných filmech.

Beautiful white castle on the top of the hill surrounded by bonsai and cherry blossoms trees, Japan

2. Osaka castle

Osacký hrad nás velmi mile překvapil. Jeho tyrkysově modré střechy krásně vynikají v okolní přírodě a procházka kolem vodního příkopu, který je tedy bohužel vypuštěný, se nám také moc líbila. Před hlavním vchodem do hradu jsou po pravé straně stánky, kde si můžete dát skvělou matcha zmrzlinu. Za hradem si zase můžete koupit typický porkm „okonomyaki“.

Majestic blue roof Osaka castle with rich decoration,Japan

V noci je hrad krásně osvětlen a v přilehlých zahradách jsou v době květu sakur za extra poplatek k vidění nasvícené sakury. Kořeny hradu sahají až do 16. století, kdy se tehdejší státník Tojotomi Hidejoši rozhodl, že v Ósace vybuduje nejvelkolepější opevněný hrad v celé zemi, který bude odrážet jeho moc a bohatství. Později byl hrad zničen a následně znovu postaven rodem Tokugawa a během své historie padl a znovu vstal z popela ještě několikrát. Dnešní betonová stavba je pouze replikou z roku 1931, i přesto však stojí za návštěvu.

Iconic large castle with blue roof surrounded by cherry blossoms in Osaka in Japan
  1. Macumoto castle

Podle nás jednoznačně nejkrásnější hrad, co jsme v Japonsku viděli, a také jeden z výše zmíněných Třech slavných hradů. Tento hrad je, stejně jako hrad v Hiroshimě, natřen na černo. Kolem hradu je vodní příkop s tyrkysovou vodou a přes něj typické japonské červené mostíky. Zkrátka všechno na jednom místě. Na kráse tomuto hradu také přidávají v pozadí se tyčící Japonské alpy a jejich zasněžené vrcholky. Tento hrad se nachází po cestě z Tokia do Nagana.

Iconic Matsumoto castle built in traditional japanese style in the middle of high mountain, Japan

Hrad byl postaven v rozmezí mezi lety 1592 – 1614 a je výborně opevněn.  Interiér je převážně dřevěný. Díky okolním sakurám je Matsumoto velmi oblíbeným místem, kam vyjet na jaře. Město jako takové je ideálním výchozím bodem pro poznávání „japonských Alp“. Odtud vedou velmi dobré trasy do Takajamy, Shirakawa-go nebo případně do Kamikochi. 

Stunning Matsumoto castle with japanese Alps in the background, Japan

A který z hradů se líbí nejvíc vám?

Cestování zdar

Blanka <3

2+

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.