#ceskyholkynacestach

Cestovat může každý!
Rok 2019: Cestování po Asii a stěhování do Norska

Rok 2019: Cestování po Asii a stěhování do Norska

Blíží se konec roku, a tak bych tu chtěla shrnout, kde jsem všude letos byla. Celkem jsem na cestách strávila přes 155 dní a doufám, že příští rok to bude ještě víc.

Taiwan

Na přelomu roku 2018 a 2019 jsem byla na tříměsíční studijní stáži na Taiwanu. Začátek roku jsem tedy strávila dvoutýdenní cestou po ostrově a poznáváním náboženských památek a krásné přírody. Taiwan je krásná země, rozmanitá a přirozená. Navštívili jsme například Kaohsiung, kde jsou ty úplně nejhezčí památky, umístěné kolem lotosového jezera. Přírodou jsme se kochali v národním parku Taroko nebo v národním parku Yangmingshan, který je jen kousek od hlavního města Taipei. I právě Taipei se nám moc líbilo, výhled na ikonickou 101 nebo starobylé chrámy opravdu stojí za to. Dalším super místem, které jsme navštívili je Jiufen, kde jsou známé čajové domy s terasami. Taiwan byl super, ale za 14 dní se to všechno stihnout prostě nedá, pak už jsem musela plnit studijní povinnosti, takže se tam musím ještě jednou vypravit a podívat se na místa, kde jsem ještě nebyla, jako například národní park Alishan nebo Kenting.

Malajsie

Ještě v lednu jsem pak vyrazila na návštěvu za kamarádkou do Malajsie. Potřebovala jsem totiž opustit Taiwam kvůli vízu. Bez víza může občan České republiky strávit na Taiwanu maximálně 90 dní a můj pobyt byl o pár dnů delší, takže jsem ho musela přerušit, aby mi běžela další lhůta 90 dní. Malajsie, za normálních okolností by mě to asi zas až tak nelákalo, ale tahle příležitost se prostě musela využít. Letenka z Taiwanu do Malajsie stála asi jen 3000 Kč, takže jsem prostě letěla. S partou dalších kámošů jsme si prošli hlavní město Kuala Lumpur, nemohli jsme minout taky snad nejznámější turistickou atrakci, nebo poutní místo chcete-li, a sice Batu Caves. Pak jsme jeli na třídenní výlet do Cameron Highlands, a to byl pro mě skvělej zážitek. Čajové plantáže kam se podíváte, a taky jsme prolézali opravdovou džunglí. V Malajsii je toho ještě určitě spousta dalšího co vidět, takže i tady si necháváme dveře otevřené.

Singapur

Dalším výletem byl Singapur, tam jsme si zajeli jen tak na skok na 3 dny autobusem z Kuala Lumpur. Singapur je moderní město, což pro mě jako milovníka přírody samo o sobě tak zajímavé není, ale musím říct, že Gardens by the Bay a večerní představení na vážnou hudbu mě dostalo. Obzvlášť večer má svoje kouzlo a procházka po pobřeží s výhledem na hotel… je super. Taky jsme se byli podívat ve vyhlášeném místním akváriu, ryby byly super, ale je to spíš na výlet s dětmi, pro nás to moc nebylo. Za zmíňku ještě určitě stojí naše návštěva nejlevnější michellinské restaurace na světě, která je právě v Singapuru. V restauraci… se specializují na kuře, které je opravdu famózní, dali jsme si ještě i vepřový bůček a ten byl snad ještě lepší…ale vůbec nejlepší je to, že jedna porce jídla tam stála v přepočtu asi necelých 80Kč :D.

Filipíny

Na konci mého studijního pobytu na Taiwanu jsem se rozhodla ještě využít levných letenek do okolních lokalit a vyrazila jsem s kamarádkou na Filipíny. Filipíny byly dlouho můj sen, a proto jsme si to zamířily rovnou na ostrov Palawan, který je údajně ze všech Filipínských ostrovů ten nejkrásnější. Strávily jsme asi 5 dní v Puerto Princessa a pak jsme se zhruba na stejně dlouhou dobu přemístily do El Nida. Na Filipínách se to čechy jen hemží, a tak jsme se tam hned s několika skamarádily :). Výlety na lodích na různé ostrovy pak byly o to víc zábavné. Filipíny jsou ráj na zemi, čerstvé kokosové ořechy, krásně čisté moře, kajakování v laguně nebo zipline…..nezapomenutelné. A to byl pro letošek konec mého asijského dobrodružství.

Menší výlety (Itálie, Německo, Polsko)

Po návratu zpátky do ČR jsme podnikli několik menších cest, například do severní Itálie, polského pohraničí nebo německého Saska.

Španělsko + Gibraltar + Portugalsko

Další velkou cestou pro mě byla okružní cesta po Pyrenejském poloostrově. Jeli jsme autem u Madridu na jih do Malagy, odtud na Gibraltar a pak přes celé Portugalsko zpět do Madridu. Teda musím říct, že to byla snad nejnáročnější cesta co jsem kdy absolvovala. Je pravda, že jsem cestu neměla tak dobře naplánovanou, jak je u mě zvykem, ale stejně nás potkala řada nepříjemných událostí, jako například krádež dokladů v Seville nebo střevní viróza v Portugalsku. No hold, každá cesta nemůže být dokonalá. Z celé trasy se nám nejvíc líbilo v Portugalské Sintře, kde je super barevný hrad Pena, který určitě, alespoň od pohledu dobře znáte, nebo třeba Maurský hrad. Také jih Portugalska, tak zvaná část Algarve nás velmi mile překvapila.

Paříž

Z kraje podzimu jsme ještě vyrazili na prodloužený víkend do Paříže a pak s Věrou do německého Lipska, kde jsme si udělaly holčičí den s focením a nakupováním v Primarku.

Norsko

Nakonec jsem se v listopadu přestěhovala do Norska, kde momentálně hledám práci. Bydlím v Oslo a je to tam super. Nikdy předtím jsem v Norsku nebyla, je to super přímořská lokalita, kde je spousta krásných jezer a zároveň i hor. Už se těším na prozkoumávání severu našeho kontinentu, které mě čeká příští rok.

Tak to je asi všechno, kde jsem letos byla, a kde jste byli vy?

Cesstování zdar

Blanka <3

0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.