#ceskyholkynacestach

Cestovat může každý!
Taiwanský týdeníček – 2. týden

Taiwanský týdeníček – 2. týden

Uteklo to jako voda a hlásím se zase po týdnu s Taiwanským týdeníčkem :). Možná si říkáte co tu dělám, když tu budu 3 měsíce. No, jsem tu na studijní stáži v rámci doktorského studia, v překladu to znamená, že tu sháním data k disertační práci. Jak jsem už zjistila, tak taiwanci jsou hodně podnikaví, akční a neúnavní. Každý den tedy jezdím na business meetingy což je fajn z hlediska poznávání nových lidí a hlavně zdejší kultury. Tento týden jsem tedy trávila víceméně pracovně. Ale přecejen jsme zvládli alespoň jeden výlet. Prvně vám sem ale, jako minule, napíšu nějaké poznatky, dneska to bude o kuchyni.

  1. Mají tu opravdu výborný jídlo

Je to tak, jídlo tu je skvělý. Nejlepší jsou asi knedlíčky plněný masem a zeleninou. Maji tu ale spousta druhů zeleniny a bambus připravený na různé způsoby. Je to fakt mňamka. Co nás tu nejvíc překvapilo byly listy od sladkých brambor, nikdy by mě nenapadlo, že se to dá jíst a je to vážně výborný. Hodně si tu potrpí taky na různé polévky ať už s vepřovým nebo s mořskými plody. O jídle vám budu muset napsat zvlášť celý článek. 
POZOR!! Všude samej česnek. Česnek je tu snad základní potravina, cpou ho úplně všude. Takže jestli sem někdy pojedete, tak ať je váš žlučník dostatečně připravenej :D. 

2. Slané snídaně

To mě dost překvapilo, k snídani je zase rýže, jak jinak, a k tomu sojové maso, bambus, vejce, arašídy v soli a různá zelenina. Nic sladkého jsme tam vážně nenašli. K snídani se také pije teplé sojové mléko.

3. Sdílení jídla

Většinou když se jde do restaurace, jsou tam velké kruhové stoly plné jídla. Prostředek stolu se otáčí a každý si bere na co má chuť. Je to docela zajímavý styl stolování a musím říct, že se mi to docela líbí, alespoň tak člověk ochutná více druhů jídla. Obzvláště tu mají výborné nudle, a spousta druhů hub snad na všechny způsoby.

Tohle je večeře pro 4 lidi, a to pak ještě přinesli celou mísu kuřete a meloun 😀

Nyní už k našemu výletu. Tentokrát jsme se vypravili do Huisun forest area. Moc jsem se tam těšila, hlavně proto, že jsem si celou dobu myslela, že jedeme do Hualien National Park :D. No nic, tak tam se snad podívám příště. Huisun forest je les pod správou naší univerzity. Můžete zde hikovat v džungli, vidět zajímavá zvířata a rostliny. Nakonec jsem si to i tak užila.

Asi největší zážitek pro mě bylo vidět opice v jejich přirozeném prostředí. Prostě jen tak si skákaly v korunách stromů nad námi, ládovaly se listy a vybíraly si blechy. To bylo fakt kouzelný. Viděli jsme tu i zajímavý ptáky a motýly. Je třeba uznat, že Taiwan disponuje velmi rozmanitou flórou a faunou, což nás docela překvapilo.

Opiceee 🙂
Ví někdo co je to za druh ptáka?

V lese jsme prošli pár tras, některé byly fyzicky náročnější s poměrně dost velkým převýšením, tam jsme ani žádný jiný lidi nepotkali, jiné byly spíše komerční a většinou po silnici, ty nás samozřejmě moc nezajímaly :D. Přidávám tu pár fotek z přírody, abyste si dokázali představit, jakou džunglí jsme chodili. Pro mě bylo tedy nejhorší zjištění to, že nad našimi hlavami byl husté pavoučí sítě. Chvílema jsem z toho měla dost schízu, protože pavouky fakt nemůžu, ale nakonec jsem to zvládla. I s pár pavučinama na obličeji!! Tady mam tu nevýhodu, že všichni jsou dost malí, a tak jsem byla pravděpodobně nejvyšší člověk, který tam prošel, tak jsem to prostě všechno vymetla :D. 

Příroda tam byla teda opravdu krásná
Džungle

Tak v přírodě bylo krásně a dneska už jsme zase zpátky ve městě. Doufám, že se mi podaří i v příštím týdnu zase někam vyrazit, tentokrát bych se chtěla podívat do Rainbow village, což by měla být taková malá vesnička s barevně pomalovanými domky 🙂

Abych nezapomněla, tak jsme se cestou do lesa ještě byli podívat v epicentru zemětřesení, které tu bylo v roce 1999, ale o tom vám napíšu zase až příště ;-).

Cestování zdar XO XO

Blanka <3

0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.