#ceskyholkynacestach

Cestovat může každý!
Taiwanský týdeníček – 3. týden

Taiwanský týdeníček – 3. týden

Utíká to jako voda a znovu se vám hlásím z Taiwanu, tentokrát už po 3 týdnech. Neskutečný!! 🙂

Začnu zase 3 poznatky o Taiwanu.

  1. Počasí

Na Taiwanu je všeobecně hodně vedro, v létě i přes 40°C. Nyní je období zimy a doteď bylo venku kolem 25°C až 30°C, začíná ale přituhovat, od moře fouká dost studený vítr. Problém je tu ten, že nikde nemají topení, dokonce ani nevědi jak se to používá :D. Takže mám pocit, že tu brzy asi zmrznu.

2. Fenomén „smart“

Všeobecně si tady hodně potrpí na moderní technologie a všemu se tu říká SMART. Taichung je Smart city, protože tu maj kartu, se kterou mužeš platit v obchodě, v hromadný dopravě nebo třeba za půjčení kola. Byli jsme se třeba podívat ve Smart hospital, kde je spousta procesů řízena QR kódy a nebo na Smart farmě na drůbež, kde kuřata hlídají speciální sensory. Taiwan se zkrátka zuby nehty snaží předběhnout západní svět a Japonsko. OK, v tomhle jsou napřed, ale v některých ohledech, jako třeba v hygieně, stále hodně zaostávají.

3. Zlozvyky

Je to šílený, ale je to tak :D. Myslím si, že průměrný taiwanec má víc jak 5 zlozvyků. Například…..děsně mlaskají při jídle, po jídle krkají, nebo třeba pořád tak zvaně tahají nudli :D. To je zkrátka něco, co pro nás není standartní.

Ale děti tu maj naprosto kouzelný 🙂

Co jsem všechno zažila za třetí týden na Taiwanu?

V sobotu jsme se byli podívat v nedaleké barevné vesničce „Rainbow village“. Původně jsem si myslela, že je to celkem velká vesnička někde v přírodě. Opak byl pravdou, bylo to jenom pár maličkatejch baráčků skoro uprostřed města. Když jsme tam vyskočili z autobusu a viděli jsme tu hromadu turistů, tak jsme chtěli hned utéct :D. Ale nakonec jsme si to užili, ty malůvky na stěnách jsou opravdu kouzelné a váže se k nim i příběh.

Malůvky s příběhem

Autorem malůvek je válečný veterán, Huang Yung-Fu, který domečky takto zachránil před demolicí. Nyní je z vesničky jedna s nejvýznamnějších ukázek umění „Art street“ na Taiwanu :). 

Teď si řikám, že jsme vlastně asi ani žádnej jinej výlet nestihli. Sakryš, tak to bude muset napravit. Byli jsme se ale podívat v centru Taichungu, a tam je to tady docela hezký. viděly jsme obří strom, pomalovanou ulici nebo úplně nově udělanou promenádu kolem řeky ve Vánočním kabátě.

Obří strom, asi fíkus (ale musim to ještě zjistit)

Dnes jsme ale zažili úplně speciální věc. Pan profesor nás vzal na tzv. voice treatment. Moc jsme nevěděli co od toho máme očekávat, ale byli jsme strašně zvědaví. Přijeli jsme do domu a byly tam tři dámy, dali jsme si s nima klasický čajový rituál a přírodní sušené ovoce (to bylo výborný). Potom jsme si lehli na podložku a paní měly různé nástroje na které hrály. Něco z toho bylo jako gong, něco jako miska, byl to strašně zvláštní a intenzivní zážitek. Je to nějaký druh meditace. Moc jsme si to užili, paní mi pak dokonce zahráli znova, abych to mohla natočit…..Videa můžete vidět na našem instagramu (@ceskyholkynacestach).

Speciální nástroje na voice treatment

Po dnešní meditaci jsme se byli podívat ještě na budovu opery, která je super moderní, a v downtown. Je tu toho spousta co vidět, už se těším kam pojedeme příště :).

Blanka <3

0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.