#ceskyholkynacestach

Cestovat může každý!
Taiwanský týdeníček- 4. týden

Taiwanský týdeníček- 4. týden

Tak už slavím první měsíc na Taiwanu!!! Je čas shodit růžový brýle a kouknout se tu na to trochu realisticky :D. Doteď jsem Vám tu psala jak jsou taiwanci milí a co jsem všechno viděla. Tak tento týden jsem zjistila, že nás bytná okrádá na nájmu a navíc jsem ještě nikde nebyla. No inu každej týden nemůže být posvícení.

Takže zase nějaké vlastnosti taiwanců, které jsem tu objevila:

  1. Taiwanci jsou děsně na prachy

První zajímavé zjištění. Taiwanci hodně škudlí peníze, pracují tvrdě a střádají dolar k dolaru. Do svatyň se chodí modlit hlavně za peníze. My se chtěly pomodlit za zdraví pro naši rodinu a oni nám řekli, že to se tu vůbec nedělá, že se máme modlit za peníze, abychom se staly milionáři. Zajímavý. Pak jsem zjistila, že platíme téměř dvojnásobek nájmu, než je tu zvykem. Asi proto, že jsme cizinci a mysleli si, že nebudem vědět, což až doteď byla pravda.

Vidíte jak maji všechno zdobený zlatem? To je tu pro ně pravá hodnota.

2. Akumulují věci

Taiwanci jsouprostě sběrači. Všechno se jim bude hodit a všechno je škoda vyhodit do koše. Akumulují tak děsivé masy zbytečností. Jejich byty (i ten náš) jsou nacpané krámama až po strop. Proto tu taky máme doma různý brouky. Takže nejen, že se tu člověk nemůže ani hnout, ale ještě se vždycky vzbudí celej poštípanej 😀

Pani, bůh ví co tam všechno veze

3. Mají svoje tempo

Jsou to takoví pohodáři. Moc se nestresují a nic je nevzrušuje. Nějakej bordel doma vůbec neřeší. Deadliny na práci taky moc nestíhají. Navíc jak už jsem psala, tak hygienický návyky jsou tu naprosto minimální. To je věc, na kterou si tu asi nikdy nezvyknu.

No musela jsem vám to tu napsat, abyste si nemysleli, že si tu jen užívám :D. Popravdě už se docela těším domů. 😉

Tak a co jsem teda minulý týden zažila? Byly jsme se s kamarádkou podívat v centru Taichungu, takže jsme viděly národní divadlo a samý moderní věžáky, jako na Upper East Side (NY). 😀 Ptala jsem se pana profesora, kam můžu jít nakupovat oblečení a on mě poslal sem, byl to tam samej Luis Vuitton, tak nevím kde si myslel, že normálně nakupujem 😀

No jo celej NY. Celkově se tu dost opičej po Americe

Byli jsme se podívat a povečeřet na nočním marketu. To je tady vyhlášený. Byl to super zážitek, v podstatě je to taková pouť, která se ale koná každej večer 😀 No nechtěla bych bydlet v bytě poblíž. Nicméně jsme tu viděly a ochutnaly spousta věcí. Nejdřív jsme si dali takový jídlo, kde si do misky nabereš co chceš… maso, zeleninu, houby atd. a oni ti to uvaří. Pak jsme pokračovali k ústřicové omeletě a mořským plodům. Nakonec jsem si dala jahody v karamelu, to byla velká pochoutka.

Typická fotka z nočního marketu, pani co prodává squid, ani nevim jak je to česky 😀
Jahody v karamelu <3

No a nakonec jsme se byly v neděli podívat v rodinném sídle Wufeng, kousek z města Taichung. Vstupné bylo 250 TWD, což bylo na to, co jsme tam viděli teda hooodně předražené. Jako bylo to tam hezký, ale očekávání jsem měla jiný. To víte, jakmile totiž jednou jedete do Japonska, tak pak už se tomu jen těžko něco vyrovná. 

Klasika,  moje jumping photo

Tak nakonec shrnutí co mě ještě překvapilo. Bilance toho, co jsem tento týden všechno snědla. 1x mořský šnek, 1x želví polévka, 1x prasečí ucho. No příště snad dojde i na ty pařáty :D. Ale teda žádná hitparáda to nebyla. 😀

Ani nevíte, jak vám závidim Vánoce, tady žádný mít nebudu :(. Ale už teď v neděli za mnou přiletí přítel Kuba a pojedeme společně roadtrip po Taiwanu na 14 dní. Tak snad budu mít čas vám zase napsat týdeníček.

Cestování zdar

Blanka <3

0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.