#ceskyholkynacestach

Cestovat může každý!
Taiwanský týdeníček – 5. týden

Taiwanský týdeníček – 5. týden

Konečně jsem se dočkala a tento týden nám začíná cestování po ostrově. Blíží se Vánoce a přijede za mnou přítel, máme v plánu půjčit auto a procestovat ostrov křížem krážem. Itinerář cesty mám hotový a kdybyste chtěli tak zdarma nasdílím ;-). Naše cesta začíná na letišti v Taipei. Ačkoliv ráno byl v Taichungu pořádný pařák, v Taipei nás chytil silný déšť. Je 23.12. a my v tom slejváku vyrážíme na hotel. Kdo by to byl řekl, že se nám bude opakovat historie a znovu se ubytujeme v „hodinovém hotelu“. No na Booking.com to napsáno nebylo, tak jak jsme to mohli vědět. Každopádně to bylo dost creepy.

24.12.

Na Štědrý den ráno vyrážíme do Národního Parku Yangmingshan. Opět leje jako z konve, cestou jsme se chtěli zastavit v horkých pramenech Beitou. Naneštěstí mají zrovna v pondělí zavřeno. Vypadá to, že se nám bude dařit :D. Trochu zklamaní tedy vyrážíme autobusem do hor za krásnými výhledy do přírody. Příroda je tam opravdu krásná, procházeli jsme se kolem rýžových teras a skrz políčka s kalami. Nádhera. Celí promočení jsme nakonec jeli docela brzy domu a na slavnostní večeři, protože je přeci Štědrý den. Na večeři jsme vyrazili do proslulé knedlíčkové restaurace Din Tai Fung. Dali jsme si několik druhů knedlíčků a dokonce i ty „mega drahé“ s lanýži. Obsluha se trochu podivovala, že chceme každej svoje pivo (0,6l), tady totiž pijou pivo cca po 1dcl :D. Večer jsme si na hotelu rozbalili skládací stromeček a dali dárky. No nebyly to špatný Vánoce, ale příště radši zůstaneme doma :D.

25.12.

Na první svátek vánoční jsme vyrazili do starobylého městečka Jiufen, často nazývaného jako „Taiwanské Santorini“. Je to městečko na pobřeží kousek od hlavního města Taipei s četnými Tea housy a krámky s jídlem. Je to bezpochyb jedno z hlavních turistických lákadel na Taiwanu. Nebudete věřit, ale i takhle na Vánoce jsme tu potkali českou rodinku :D. Češi jsou prostě všude. Vyšlápli jsme si taky na kopec Keelung mountain cca 400m převýšení. Tam skoro nikdo nebyl a bylo to super. Krásný výhled na okolí a čas strávený v přírodě nás vždy nabije energií :).

26.12.

Druhý svátek vánoční jsme se rozhodli strávit v hlavním městě, Taipei. Taipei toho má hodně co nabídnout, ikdyž nám opět silně pršelo. Ráno jsme vyrazili na Liberty square, kde se během roku konají různé akce a festivaly. Na náměstí je také monumentální mauzoleum čínského prezidenta Chiang Kai-shek. Poté jsme se vydali k Longshan Temple, to je jeden z nejvyhlášenějších chrámů na Taiwanu. Chrámů už jsem tu viděla hodně, a tak mě to zas až tolik nepřekvapilo, ale asi stojí za to se tam jít podívat, když už je člověk v Taipei. Odtud jsme pak už vyrazili směrem k 101, nejvyšší budově na Taiwanu a momentálně 8. nejvyšší na světě. Měli jsme tu rezervaci ve Starbucks ve 35. patře. Samozřejnmě jsme chtěli jet až nahoru, ale kůli počasí by nebylo nic vidět. Snad se tam ještě dostaneme jindy. Ale musím říct, že i výhled z 35. patra je pěkný. Podmínky pro rezervací vám napíšu v dalším článku (Top 5 v Taipei). Z 101 jsme vyrazili pěšky na Elephant mountain, kde je údajně ten nejlepší výhled na 101. Je to pravda!!, jestli se mi něco v Taipei opravdu hodně líbilo, tak to bylo tohle. Sice člověk musí zdolat poměrně hodně schodů a vyfunět kopec, ale nenechte se odradit. Je to nádhera <3.

Už je večer a my míříme na vlakové nádraží, odkud nám jede vysokorychlostní vlak do Taichungu, kde budeme bydlet po dalších pár dní.

Zase se vám přihlásím s dalšími zážitky. Vy zatím užívejte vánoční prázdniny ;-).

Cestování zdar

Blanka <3

0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.