#ceskyholkynacestach

Cestovat může každý!
Taiwanský týdeníček – 7. týden

Taiwanský týdeníček – 7. týden

Teď už jsme sice zpátky v pracovním procesu v Taichungu, musím vám ale ještě napsat zbytek našeho roadtripu.

Na Nový rok jsme si v Taipei půjčili auto a vyrazili na východní pobřeží. Národní park Taroko je bezpochyb jedním z nejkrásnějších míst na Taiwanu. Byla to taky naše poslední zastávka na našem roadtripu.

1.1. – cesta na jih

Taiwanci jsou na silnicích fakt crazy. Je pravda, že nás všichni varovali před řízením tady, ale hromadná doprava je tu tak strašná, že už to prostě jinak nešlo :D. Z Taipei jsme jeli cca 3 hodinky do největšího města na východním pobřeží, Hualienu. Zbývalo už nám asi jen 20 minut do konce, ale co myslíte že sám nestalo. Trochu jsme bloudili, tak jsme zastavili a koukali do mapy, náhle při rozjíždění máme motorkáře na předním skle :O. Normálně týpek na sportovní motorce jel jako blázen a nenadjel si do zatáčky, no a už to bylo. Bourali jste někdy v zahraničí? No neni to nic moc.

Zavolali jsme policii, nicméně, pan policista uměl jen čínsky. Seběhlo se tam spousta místních lidí a všichni začali tvrdit že u té nehody byli a všechno viděli. Samozřejmě, že tam nikdo z nich nebyl, ale vysvětlujte mu to, když nerozumí ani fň :D. Naštěstí pak přijel vrhcní náčelník celýho okrsku a ten anglicky uměl. Vysvětlili jsme mu co se stalo, on naštěstí opodál objevil kameru. Najednou se všichni místní rozutekli. Šerif zavolal do půjčovny a motorkář nám dal peníze na opravu auta, všechno se domluvilo během cca hodiny. To jsou mi zajímavý pořádky tady :D.

Po cestě se nám ale naskytly krásné výhledy na oceán a na pláže či skalnaté útesy. Na internetu tyto výhledy na pobřeží najdete pod názvem Quinshui cliff.

Východní pobřeží Taiwanu je opravdu krásný

Večer jsme se pak vypravili ještě k majáku, který byl poblíž. Majáky úplně miluju, pokud máte nějaký tip na super maják (snad kdekoliv po světě), dejte mi vědět do komentářů. 😉

Taky máte rádi majáky??

2.1. – Taroko National Park

Hned brzy ráno jsme se vypravili do nitra Národního Parku Taroko. Poměrně hodně pršelo, ale když máte zápal pro cestování, tak ani déšť nevadí. Bohužel jsme taky zjistili, že dvě hlavní trasy jsou v Národním parku zavřené, kvůli rekonstrukci, což teda dodnes docela těžko rozdejchávám :D. Nicméně i tak hory, soutěsky a koryto řeky jsou tam naprosto okouzlující. Jednou bych si chtěla takovou řeku sjet třeba na kajaku, to musí být pecka.

Soutěska Taroko

Vydali jsme se tedy na trail s vodopády. Byla to celkem nenáročná stezka dlouhá asi dva kilometry. Na konci stezky nás čekal pohled na lanový most a tři vodopády. Také jsme se šli podívat do jeskyně, kde teče vodopád. Musím říct, že to bylo docela nebezpečné a trochu jsem se bála, ale ten zážitek stál stoprocentně za to.

Lanový most a vodopády
Vodopádová jeskyně

Celí mokrý jsme nakonec večer vyrazili na večeři na noční market, kde měli spousta dobrot. Zaujalo nás taky, že tam chodily skupinky studentů a šířily kampaň proti plastům. Za nás palec nahoru ;-).

3.1. – Druhý den v Taroko NP

Myslím, že kdyby byly všechny stezky otevřené, tak je Taroko NP i na 3 a více dní, my jsme tam takhle strávili jen dva dny, ale stihli jsme toho dost. Ethernal Shrine, je jedno z hlavních míst v Taroku, je to taková svatyně s vodopádem, je to tam fakt hezký, koukejte….

Ethernal shrine, Taroko NP

Navštívili jsme taky další chrám v horách. Všechny chrámy jsou skvělý a mají super atmosféru, ale protože fotek chrámů už jsem vám sem dala až dost, tak tentokrát přidávám kouzelnou paní, která seděla před chrámem a střežila pokladničku s darovanými penězi od turistů.

Místní pani

Odpoledne jsme zvládli ještě jeden trail. Byl zase úplně jinej než ostatní. Šli jsme podél koryta řeky stezkou ve skalách. Voda v řece byla průzračně modrá a všude byly velký balvany. Celkově si člověk v tomhle národním parku musí dávat pozor na hlavu, kamení tu padá dost často :D.

Stezka podél řeky

4.1. – Čajová plantáž a ztracený ostrov

Další den byla změna, venku bylo krásně a do Taroka se hrnuly doslova davy turistů. Rozhodli jsme se tedy jet více na jih na čajovou plantáž, kde jsme koupili čaje jako dárečky z cest a viděli jsme políčka s čajem. Taky se nám tu povedl jeden kardinální úlovek. Na stromě u cesty jsme viděli jackfruit, tak jsme ho utrhli a snědli :D. To jsem vždycky chtěla udělat. Musím teda říct, že je to velmi zajímavý ovoce. A ne, neni to durian :D.

Čajové plantáže
Jackfruit, už jste to někdy měli?

Z čajové plantáže jsme vyrazili na „ztracený ostrov“. To je hrozně zajímavý místo. Představte si ostrov, který je s pevninou Taiwanu spojený mostem. Jestli někdy pojedete na Taiwan, tak jednoznačně doporučuji tohle místo!!!

Sanxiantai island

Když přejdete na ten ostrov, tak po stezce přes útesy a po snad tisíci schodech se můžete vyškrábat až k majáku. Upřímně tenhle maják ale vůbec nestojí za to :D. Ale když se podíváte na ten výhled kolem, tak vám to vůbec nevadí.

Výhled od majáku na ostrově Sanxiantai

5.1. – Návrat do Taipei, Wulai

To je poslední den našeho tripu. Vyrážíme zpátky do Taipei vrátit auto a cestou se zastavujeme v horkých pramenech ve Wulai. Nemáme už moc času, takže jedeme jen k vodopádu. Určitě by to stálo za to se tu zdržet delší dobu, ale prostě čas je neúprosnej 🙁

Vodopád ve Wulai

Taky jsme si dali koupel v horkých pramenech, ale protože se tam chodí nahatý, tak pro vás nemám žádný fotky :D. Jen mě zaujaly tamní baráky. Je zajímavý, že ikdyž je to do Taipei co by kamenem dohodil a je tu opravdu hodně turistů, tak baráky místních lidí jsou hodně prosté a vypadají místama opravdu strašně.

Wulai

Tak to je konec našeho výletu. Ptáte se jak to dopadlo s nabouraným autem? V půjčovně byli naprosto v pohodě, vzali si peníze co nám dal ten motorkář (jen tak pro představu, 2500 TWD) a tím to hasne. No, takhle se to dělá :D.

A teď zpátky do práce.

Cestování zdar

Blanka <3

0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.