#ceskyholkynacestach

Cestovat může každý!
Taiwanský týdeníček – 8. týden

Taiwanský týdeníček – 8. týden

Po návratu z dvoutýdenní okružní jízdy po Taiwanu se vracíme zpět do reality. Pan profesor nám opět naplánoval kopec business schůzek, tak vzhůru do práce. Protože jsme většinu času trávili nad prací, tak nových zážitků zas až tolik není. 🙁

Jeden večer jsme dostali pozvání od místních studentů na korejský večer. Mysleli jsme, že tam poznáme korejskou kulturu a místní zvyky, až po chvíli nám ale došlo, že tento večer slouží spíše k šíření povědomí o náboženství. Není to poprvé co se nám tohle stalo, už dvakrát nás tu zastavily skupinky američanek a snažily se nás nalákat k mormonům. Vypadá to teda, že Taiwan se stává terčem pro různé náboženské sekty. Bacha na to!!

Posezení s korejci

Korea je tu jinak na Taiwanu hodně populární. Místní omladina ráda poslouchá korejskou hudbu (K-POP), na Taiwanu také najdete dost korejských restaurací, kde typicky servírují kimchi salát, palačinky s mořskými plody (Pajeon) nebo typické jídlo Bibimbap, což je hovězí nebo vepřové maso, syrové vejce a spousta druhů zeleniny na misce s rýží. Miska je vařící a člověk si to má zamíchat a dovařit si to sám, dobrota :). Většina taiwanců taky moc necestuje a když už někde byli, tak právě v Korei nebo v Japonsku.

Bibimbap

Jeden výlet jsme za tento týden ale přecejen podnikli. Jeli jsme na místo zvané Gaomei Wetlands, což je takový mokřad s velmi rozmanitou biodiverzitou. Je to na pobřeží na západ od Taichungu, takže je tu úžasné pozorování západu slunce. Vede tu stezka do moře a když večer dostatečně klesne voda, tak se můžete procházet po dnu moře…..to bylo super. Jsou tu také větrné elektrárny, protože Taiwan se snaží přecházet na alternativní zdroje energie. Chválíme :).

Stezka vstupující do moře
Procházka v moři při západu Slunce

Po výletě do Gaomei Wetlands nás pan profesor vzal ještě na další super zážitek, a sice k tradičnímu čínskému léčiteli. V čechách máme taky samozřejmě doktory, kteří se zabývají tradiční čínskou medicínou, nicméně tady je zajímavé, že je to plně hrazené pojišťovnou a uznávané za plnohodnotnou léčbu, stejně jako klasické lékařství. Myslím, že například pro léčbu pohybového ústrojí to může být účinné. Osobně jsem vyzkoušela baňky, které mi pan doktor přisál na záda (celkem dost to bolelo), následně podle zbarvení kůže pod baňkami doktor zjistí, ve kterém místě má pacient problém (čím více fialové místo, tím horší). Po sundání baněk potom doktor provádí akupunkturu, kdy malé jehličky zapíchává do postižených míst. Zapíchnutí jehliček už pak tolik nebolí. Musím uznat, že to byl pro mě super zážitek, a taky jsem zjistila, že mam blokádu u levé lopatky…..co s tim? 😀

Akupunktura

Můj pobyt na Taiwanu už se pomalu blíží ke konci, ještě mě čeká cesta do Malajsie, protože bez studijního víza tu nemůžu zůstat déle než 90 dní, takže další týdeníček bude trochu okořeněn Malajsií a Singapurem.

Na Taiwanu už se pomalu všechno chystá na vítání Čínského Nového Roku, na oslavy pojedeme k jedné studentce domů. Už se těším na oslavy s místními, myslím že tohle bude hodně vypovídat o místní kultuře a zvycích :).

Snad brzy se Vám zase přihlásím s novými zážitky. Zatím si přečtěte i další díly mého Taiwanského týdeníčku. http://Taiwanský týdeníček

Cestování zdar

Blanka <3

0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.