#ceskyholkynacestach

Cestovat může každý!

Blanka

Blanka má dvě tváře, na jedné straně je to věčný student se smyslem pro disciplínu, na druhou stranu je to nedostižná cestovatelka s pořádným „hnacím motorem“. Blanka pracuje jako analytik v IT firmě, zároveň studuje doktorské studium na VŠE, blog a sociální sítě se značkou ceskyholkynacestach.cz má jenom pro radost. Prostřednictvím těchto stránek by ráda poradila lidem nejenom ohledně low cost cestování, a „must see“ míst tam, kde už byla, ale také i o místní kultuře, kuchyni a mnoha dalším. :))

Cestování jsem propadla po zahraničním studijním pobytu na vysoké škole. Půl roku jsem strávila v San Franciscu, což pro mě byl naprosto úžasný zážitek, a i teď po tisících nalétaných mílích a najetých kilometrech stále říkám, že to bylo to nejlepší co jsem kdy zažila. Během tohoto půl roku jsem získala spoustu mezinárodních přátel a s nimi i nový pohled na život. Po dokončení školních povinností jsme procestovali západní pobřeží USA, nikdy jsem neviděla tak krásná místa a přírodu jako právě tady. 

Grand canyon je prostě srdcovka <3
Yosemite National Park

Po návratu z USA jsem si začala intenzivně plnit své sny, protože život je příliš krátký na to, abych na něco čekala. Hned v létě jsem se tedy vydala na road trip po Evropě, konkrétně cestu do Říma, Athén a Bratislavy. I toto byl pro mě super zážitek. Sama na vlastní pěst jsem například jela do španělské Sevilly a Barcelony, a musím říct, že něco na tom cestování sama skutečně je :). Cestování mi dává svobodu, dává mi rozhled a nové možnosti. Zkrátka je to moje vášeň.

Hádejte, kde to je?

Potom, někdy asi v roce 2016, jsem se spojila s Věrkou (tehdy kamarádkou z práce) a začaly jsme cestovat společně. Dohromady jsme byly už například ve Vídni, Berlíně, Amsterdamu nebo Edinburghu, určitě nás toho ale spousta ještě čeká. <3

S mou nejmilejší 😀

Dnes, o tři roky později už mam procestováno spoustu dalších zemí. Byla jsem znovu v USA, tentokrát jako plavčík na východním pobřeží. Pak jsem v rámci doktorského studia vyjela na 3-měsíční stáž na Taiwan a u té příležitosti jsem se podívala na Filipíny, do Malajsie či Singapuru. Nyní společně s přítelem žiju v Norském Oslu :). A kam dál? uvidím kam mě vítr zavane :).

Tady na tom odkazu můžete vidět mapu s místy, kde jsem všude byla -> Blanka Bártová

0